admin

Başarmak, Başarı ile ilgili kompozisyon

Bu konu admin tarafından 6 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
admin
admin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 7 ay önce
Konu Sayısı: 12501
Yanıt Sayısı: 0
22 Mayıs 2021, 2:31

Başarmak, Başarı ile ilgili kompozisyon

NotuiteSane
Başarmak, Başarı ile ilgili kompozisyon örneği

BAŞARILI OLMANIN YOLU

Başarılı olmanın yolu, ilk başta çalışarak daha sonra tekrar yaparak olur.Tekrar yaparsak işlediğimiz konuları hatırlamış oluruz..Biz uyusak bile, beynimiz uyumaz.O sürekli çalışır. Gerekli olan bilgileri ayırır, tabii biz ona ayır dersek..
Başarılı olmak istiyorsak her zaman, sık sık tekrar yapmalıyız..İleride iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsak çalışmalıyız..Çalışmadan hiçbir şey elde edemeyiz..Tabiî ki çalışmanın yollarıda var..Nasıl çalışıp iyi bir meslek sahibi oluruz? Bu sorunun cevabı, 6..ınıfta, 7.sınıfta ve 8.sınıfta girdiğimiz SBS’lerin ortalamaları alınıp, hangi liseye gideceğimiz belli olur. Neden güzel bir işte çalışmayalım ki? Kim istemez ki güzel bir işte çalışmayı.aşarının yolu çok çalışmaktan geçer, çok çalışırsak ileride avukat, doktor, öğretmen olabiliriz Bu mesleklere sahip olursakta mutlu oluruz..Tabii bundan da önemlisi para kazandıran bir meslekten çok kendi sevdiğimiz ve daha başarılı olabileceğimiz bir mesleği yapabilmemiz için çalışmalıyız..unun için her biri bir aşama olan dersleri iyi öğrenmemiz, öğrendiğimiz bilgileri ilerideki hayatımız da kullanacağımızı göz ardı etmeden aşamaları birer birer geçmeliyiz ve başarıyı elde etmeliyiz.

Başarılı bir insan olmayı herkes ister ama başarıya ulaşmak için adımlarımızı yerinde ve zamanında atmamız ve her adımın hakkını vermemiz gerekir. Ancak o zaman belirlediğimiz hedefe ulaşabiliriz.

…..
Nesibe AYAŞ
6/B Sınıfı


Cevap: Başarmak, Başarı ile ilgili kompozisyon

Ceylan Gözlü
Hayatınızda hep başarılı olmak ve istediğimiz yerlere gelmek isteriz.Başarı ve mutluluk hep aynı ivmede yükselmektedir.Başarı eşittir mutluluk olarak da görülmektedir.Bu nedenle hem okul hem iş hem aile hayatında sürekli başarı beklemek gerekir.Başarı için ise sürekli çok çalışmak gerekir.

Konuya Bir Cevap Yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA!
  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66285 Konu
  • 96 Cevap
  • Son Üye: aile