admin

Mutlu Olmak ile ilgili Kompozisyon

Bu konu admin tarafından 8 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
admin
admin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 8 ay önce
Konu Sayısı: 12501
Yanıt Sayısı: 0
22 Mayıs 2021, 2:35

Mutlu Olmak ile ilgili Kompozisyon

Kayıtsız Üye
mutlu olmak ile ilgili kompozisyon örneği lazım bana


Cevap: Mutlu Olmak ile ilgili kompozisyon

Deli Sevdam
Mutlu Olmak ile ilgili kompozisyon

Mutlu Olmak İçin

Mutlu bir dünyada yaşayabilmek için kötü düşüncelerin, davranışların ve kötü insanların ortadan kalkması gerekir. İnsanları üzen kötülerdir.

İnsanlar kitaplardan, televizyon programlarından, eğitimden, çevreden ve eğlenecekleri yerlerden mutlu olurlar. İnsanlar mutlu olunca teknoloji de ilerler. Teknolojinin ilerlemesi, yeni buluşların ortaya konması insanların ilgisini çeker ve mutlu olurlar. Kitaplar, televizyon (v.b.) insanları mutlu eder; ama daha da mutlu olmaları için bunların gelişmesi lazım. Örneğin televizyona yeni kanallar eklenebilir. Bir buluşla televizyona internet kanalı yüklenebilir. Burada günlük haberler, belgeseller ve birkaç ödev sitesi v.b. yer alabilir. Bunu interneti olmayanlar yâ da internete girmek istemeyenler kullanabilir. Bunun nasıl yapılacağını herkes düşünebilir. Ne de olsa ‘Akıl yaşta değil baştadır.’Ama bilim adamları daha bilinçli olduğundan onlar nasıl yapılabileceğini bilirler. Kitaplar da insanları mutlu eder. Daha mutlu etmesi için kitapların yanında birtakım hediyeler verilebilir. Bu hediyelerin aynısının piyasada satılmaması gerekir; çünkü piyasada bu hediyeler yalnız satılsaydı insanlar kitap okumayı reddederlerdi. Güzel hediyeler kitaplarla birlikte verilirse, insanlar kitap okuma alışkanlığı kazanır. Kitap okuyanlar ise kitaptan daha çok zevk almaya başlar. Kitapları yazanların da bizden farkı yoktur. O halde bizlerde günün birinde bir yazar olabiliriz. Akıl akıldan üstün olduğu için hiç kimseyi küçümsememeliyiz.

İnsanların daha mutlu yaşaması için çok çalışmalıyız. Her zaman çalışmalıyız. Atatürk bize bu yurdu çalışmamız için bıraktı. Teknoloji ürünlerinde hedefe ulaştık deyip bırakmamalıyız. Her zaman yeni icatlarda bulunmak için çalışmalıyız. Biliyoruz ki biz şu günlerde gelecekte oturacağımız evin tuğlalarını koyuyoruz.

Seda BAŞTÜRK

Konuya Bir Cevap Yazın

Akrostiş Şiir
Ders Kitabı Cevapları TIKLA!
  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66284 Konu
  • 118 Cevap
  • Son Üye: aile