admin

Turizm Bacasız Sanayidir Kompozisyon

Bu konu admin tarafından 6 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
admin
admin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 6 ay önce
Konu Sayısı: 12501
Yanıt Sayısı: 0
22 Mayıs 2021, 2:38

Turizm Bacasız Sanayidir Kompozisyon

Kayıtsız Üye
turizm bacasız sanayidir konulu kompozisyon örneği lazım


Cevap: Turizm Bacasız Sanayidir Kompozisyon

Deli Sevdam
Turizm Bacasız Sanayidir Kompozisyon

BACASIZ SANAYİ TURİZM

Turizm,bir yeri gezmek ya da doğal güzelliklerini görmek için çeşitli vasıtalar aracılığıyla yapılan seyahatlerdir.İnsanların kültürünün gelişmesinde önemli rol oynayan turizm ülkeler için de kalkınmanın anahtarıdır.. “Turizm yolu, barış ve kalkınma yoludur. “ sözü bu ifadeyi en güzel şekilde açıklamaktadır.

Turizm sayesinde insanlar,ülkelerindeki tarihi eserleri ve doğal güzellikleri,müzelerle de o ülkenin geçmiş tarihini ve kültür mirasını görme fırsatını bulur.Bununla beraber turizm,insanın bakış açısını değiştirip genel kültürünü geliştirerek gelecekteki nesillere bilgi aktarma imkanı sağlar.Turizm demek sadece gezip görmek değil,aynı zamanda o ülkeye ekonomik açıdan katkıda bulunmak demektir.Boşuna dememişler “Turizm,bacasız sanayidir.“ diye.

Turizmin gelişmesi için ulaşımın kolay ve konaklama yerlerinin çok olması gerekmektedir.Bununla beraber ülkedeki insanların hoşgörülü,konaklama yerlerinin ise temiz olması şarttır.Bir ülkeye gelen turist, hoşgörü ile karşılanmak,görmek istediği yere kolay varmak ve rahat etmek ister.Unutmayalım ki ; ” Bir memnun turist, bin turist yollar.”

Her türlü imkanı en güzel şekilde ülkemize gelen turiste sunan Türkiye gezip görülecek yerler arasına ismini yazdırmıştır.İstanbul başı başına tarih ve turizm kentidir.Tokat’ımızın incisi Niksar ise,kültür,tarih ve doğal güzellikleriyle saklı bir hazine gibi keşfedilmeyi bekliyor.Eskinin izlerini,bizlere dünmüş gibi yaşatan Niksar Kalesi mimarisiyle ve manzarasıyla insanı büyülüyor.Niksar’ın Çöreğibüyük Camiinden esinlenerek yapılan çörek tüm bölge halkının beğenisini kazanmış ve halk yemekleri arasına girmiştir.Özellikleriyle hiçbir suya benzemeyen ve hastalıklara birebir faydalı olan Ayvaz Suyu tüm Türkiye’ye yayılmıştır.Çamiçi Yaylası ise manzarası ve bol oksijeniyle Niksar’ın görülmeye değer yerlerindendir.Tarihi Büyük Hamamda, ismi gibi Niksar’ın en büyük hamamı olup,bölgenin de sayılı hamamlarındandır.İşte yaşanılan yeri daha da yaşanası hale getiren bu güzelim yerler turizmin meşaleleri gibidir.

Şimdi bizler,tarihi eserlerimizi,müzelerimizi korumalıyız.Çünkü;korunan bir ülkenin kültürel değerleri hiçbir zaman yozlaşmaz.Aksine değer kazanır.Hizmeti en güzel şekilde anlatan şu sözü aklımızdan çıkarmamalıyız.”Turizm,hizmetle gelişir,sevgi ile büyür.Büyüyen turizm ise ekonomik gücümüzü de büyütür.

Şimdi durma zamanı değil,çalışmak,kültürel kalıntıları gün yüzüne çıkarma zamanıdır.Günümüz değerleri koruma,vatanı kalkındırma çağıdır.Ayrıca turizm ülkemiz içinde bacasız fabrikadır.Turizm sayesinde hem genel kültürümüz gelişir,hem de diğer insanlarla aramızda dostluk bağları oluşur.Kısacası biz insanlara barışın ve kardeşliğin ne demek olduğunu bir kez daha hatırlatır turizm.

Elinde valizi,yüreğinde ve zihninde binbir çeşit düşünceyle ülkemize gelen turist kültür ve medeniyet eserlerimizi gördükten sonra artık bizden biri gibi kendi ülkesine döner.O,artık gönüllü bir barış elçisidir.İşte turizm bizlere sadece maddi kazanlar değil,manevi ve kültürel kazançlarda sağlar.Ne büyük bir zenginlik değil mi ? O halde gelin el ele bu zenginliği koruyalım,turizmi göz ardı etmeyelim.Bir barış güvercini de bizler uçuralım ülkemizin göklerine..

NUMAN DEMİRCİ

Konuya Bir Cevap Yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA!
  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66285 Konu
  • 73 Cevap
  • Son Üye: aile