admin

Atatürk’e Mektup Kompozisyonu

Bu konu admin tarafından 8 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
admin
admin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 8 ay önce
Konu Sayısı: 12501
Yanıt Sayısı: 0
22 Mayıs 2021, 2:38

Atatürk’e Mektup Kompozisyonu

Kayıtsız Üye
atatürk’e mektup kompozisyonu örneği lazım


Cevap: Atatürk’e Mektup Kompozisyonu

Deli Sevdam
SEVGİLİ ATAM

Ben bize bıraktığın o güzel yurdun bir köşesinden sana sesleniyorum. Seni hiç görmedim seninle konuşmadım.Sana çiçek vermek isterdim.O güzel yurdun bahçelerinde dal boy boy,renkleri birbirinden karışmış demetler sunmak isterdim.Sana o güzel yurt dan bir mektup yazıyorum.

Kim bilir ne kadar özledin dünyayı halkını bizleri?

Aradan geçen bunca sene sonra biz seni çok özlüyoruz sana şiirler mektuplar yazıyoruz. Her gün o gülümseyişinle masmavi çakır gözlerinle resimlerle bize bakıyorsun. Sen bizi duyuyor görüyorsun şimdi en büyük eserin cumhuriyetin 85.yılında senin başarıların sayesinde en yükseklerde bilmem bana inanır mısın?

Ben seni seviyorum Atatürk’üm çok seviyorum. Sana ve yurduma laik yetişeceğime söz veriyorum. Seninle birlikte çağdaşlığa uygarlığa hedeflerimize ulaşacağız. Sensiz olmuyor Atatürk’üm!

Mektubumun sonunda bize inanmanı güvenmeni ve uykunda rahat olmanı diliyorum.Bizler ileride doktor avukat öğretmen olacağız.Bizler senin çağdaş uygar adaletli ruhunu taşıyan Mustafa Kemaller olarak yetişeceğiz sana söz veriyorum.Sana bunları yazdığım için çok mutluyum.Çünkü bende artık Mustafa Kemalim…..

ADI: ELÇİN ESRA ÖZTÜRK
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

SEVGİLİ ATAM

Ben bir 6.sınıf öğrencisiyim Bilin ki sizin kahramanlığınızdan ulusum adına gurur duyan biriyim. Şunu biliyorum ki benim şuan ki yaşamımın varlığına neden olan kişisiniz.

Sizden dört isteğim olacak şimdinden bilin ki bunları sizin kurduğunuz temelleri sağlamlaştırmak isteği ile doludur. Bu isteklerimin birincisi Türk milletine ihanet edenleri cezalandırmanızdır İkinci olarak ana derslerin içinde Türk tarihi dersi olmasıdır Böylece sizi ve sizden öncesini çok iyi şekilde öğrenebiliriz Üçüncü olarak terörün çözülmesidir. Son olarak ekonomiğimizi düzelmesi ve yenilmez güçte olan ordumuzun daha güçlenmesidir. Gereğini arz eder size hayat boyu teşekkür ederim

ADI: BATUHAN ATIŞ
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

CANIM ATATÜRK’ÜM

Benim adım Simge sizinle tanışmayı ellerinizden öpmeyi çok istiyorum. Sizin çocukları çok sevdiğiniz duydum. Onun için beni de çok seveceğinizi biliyorum ve sizinle vakit geçirmek istiyorum. Sizinle baba kız gibi olmayı düşünüyorum. Düşümde elinizden tutup beşiklere gitmeyi ben orda oynarken o güzel mavi gözlerinizle bana bakıp gülümsediğinizi görüyorum. Ve bu beni çok mutlu ediyor inşallah bu hayalim bir gün gerçek olur ve sizinle dilediğim şekilde vakit geçirebilirim. Belki bir tiyatroya beklide bir lunaparka gideriz.

Sizi çok sevdiğim için sizi örnek aldım. Sizin gibi çok çalışkan ve akıllı bir öğrenciyim üçüncü sınıfa gidiyorum. Şuana kadar derslerimden hiç zayıf almadım. İnşallah hep böyle devam eder ve sizin gibi iyi yerlere ulaşabilirim. Hatta sizin gibi ülkemiz için bir takım uğraşlarda bulmayı istiyorum. Siz iyi ki varsınız. Siz olmasaydınız halimiz be olurdu bilemiyorum. Sakın ama sakın bırakıp usanmayın. Devamlı bu şekilde ülkemiz için savaşın düşmanlara fırsat vermeyin.

Binlerce askerlerimiz şehit olmakta buna bir çözüm yolu bulmanızı rica ediyorum. Aslında benim ricam o kadar çok ki gücüm yettiği kadar yazmaya çalışacağım. Örneğin sokakta yaşayan çocuklara daha çok sahip çıkılmasına işsizlere iş bulunmasın ve bu zamların biraz düşürülmesini istiyorum. İnşallah bu söylediklerimi dikkate alırsınız. İnanın biz o zaman daha mutlu olacağız. Ve geleceğim için korkmayacağım. Sizi çok ama çok seven simge Kızıldağ kendinize çok iyi bakmanızı istiyorum.

ADI: SİNEM KIZILDAĞ
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

SEVGİLİ ATATÜRK

Biliyorum yaşamıyorsun elemek çok zor ama sen benim yüreğimde yaşıyorsun. Atatürk’üm tek bir hayalim var senin yaşaman. Eğer yaşasaydın senden sadece şunu isterdim insanların iyilik perisi gibi bir iyi insan olmasını sağlamanı isterdim. Ama maalesef ki bu mümkün değil çünkü insanlar iyilik ve Müslümanlık nedir? Onu bilmiyorlar. Neyse Atatürk’üm ben seni çok seviyorum. Her zamanda seveceğim. Seni çok seviyorum Atatürk

ADI: BÜŞRA DURBAK

ATATÜRK

Atatürk keşke ölmeseydin seni çok seviyorum sen bizim yurdumuzu kurtardın sen olmasaydın halkımız daha savaşa devam ediyordu. Atatürk seni çok seviyorum

ADI: OKTAY ŞAHİNBAŞ GAZİLER İ.Ö.O

SEVGİLİ ATAM

Ben sana aydın’ın güzel ilçesi Didim’den yazıyorum. Seni hiç görmedim fakat görmeyi çok isterim. Sevgili atam sen olmasaydın biz özgür olamazdık. Birçok devrimler yaptın 2008 yılında cumhuriyetimizin 85. Yılını kutladık bugün için çok mutluyum sen olmasaydın biz 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutlayamazdık. Yurdumuzu düşmanlardan kurtardığın için sana çok teşekkür ederim. Senin her resmine baktığımda yaşıyormuşsun ve biz Türk çocuklarını görüyor ve duyuyorsun gibi geliyor. Bu vatanı bize emanet ettiğin için ben de vatanıma sahip çıkacağım ve okuyup faydalı bir insan olacağım. Atam sen her zaman kalbimdesin ve her zamanda öyle kalacaksın. Biz Türk çocukları oldukça Atam sen yerinde rahat uyu seni çok seviyorum. Sen gibi Atam

ADI: YAĞMUR KUŞAKÇI
OKUL: MAHİR ÖZGÜR DAMAR İ.Ö.O
SINIF:2/C

SEVGİLİ ATATÜRK

Bize bırakıp gittiğin için cumhuriyeti teşekkür ederim. Bize bıraktığın ülkeye teşekkür ederim. Sen olmasaydın bu ülke düşmanların elindeydi. Sen bizi kurtardın düşmanları ülkemizden attın sana teşekkür ederim

ADI: ZAFER BEYAZ
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O
SEVGİLİ ATAM

Sen yaşasaydın senden dünyada töre’nin bitmesini dünya’da barış ve sevgiyi isterdim. Sen bu ülkeyi kurtarmasaydın şimdi biz burada bu yazıyı yazamazdık. Atam sen yaşasaydın bu dünyada töre diye bir şey olmazdı. Bu kadar çok şehidimiz olmazdı belki keşke yaşasaydın keşke. Atam hep kalbimizdesin….

ADI: NESLİHAN ÜSTÜN
OKUL: ATATÜRK

SEVGİLİ ATATÜRK:
Keşke sen şuan da burada olsaydın. Seni aramızda görmekten onur duyardım. Sen gelmiş geçmiş ataların en yücesisin. Son bu kurtuluş savaşında olmasaydın annen Zübeyde Hanım ve baban Ali Rıza Efendi olmasaydı 1881 yılında doğmasaydın kısaca sen olmasaydın biz burada bu ülkede ve bu şehirde bizde olmazdık. Keşke sen şu anda yaşıyor olsaydın belki de bana göre hırsızlıklar katlanıyor gasp ve teröristler vb. olmazdı.

Ama olsun sen yücesin savaşta yaralanmış olsan da dimdik ayakta kalarak “ben bu vatanı bunlar gibi soysuzlara yar etmem” diyerek ayakta durdun. Savaşta şehitlerimizin kanıyla havada dalgalanan al ve beyaz bayrağımız ortaya çıktı. Hiç üzülmem onların arkasından. Çünkü onlar şu anda cennet’teler ama gazilerimizde unutmayalım. Onlarda gazi olmanın gururunu dimdik ayakta duruyorlar. Keşke içimden “bende o savaşta olsaydım Atamı görüp onun yanında onun emirlerinde bir savaş yapsaydım” demişimdir. Senin ilhamın benim şu andaki askerlerimize güç kudret ve kabiliyet vermektedir. Bizim askerlerimiz Mehmetçiklerimiz senin yolundan ve izinden ayrılmayıp senin yolundan ve izinden gitmektedir.

İşte sen bu vatanı bize gözün kapalı teslim ettin işte daha bu vatan dimdik ayaktadır. İşte sen sağ olsaydın bu vatan bıraktığın gibi alırdın. Sadece bir takım değişiklikler olmuş olabilir. Sen vefat etmiş olsan da senin yolunu izini ve sözünü unutmayacağız. Bu al bayrağımız hiçbir zaman yere inmeyecek her zaman havalarda dalgalanacaktır. Her kez bunu bilmelidir. Belki bu mektubu okumak için belki uzun zaman olabilir çünkü öteki mektuplar var. Bunu bilmeni istiyorum ben bu mektubu sana elimle yazmadım yüreğimle yazdım. Söyleyeceklerim bu kadar.

ADI: EMRE GÜN

SEVGİLİ ATATÜRK

Şimdi zamanımızda olsaydın sizi çok ama çok görmek isterdim. Yine savaşlar çıktı yine ülkemizde evler arabalar askerlerimiz ölüyor. Şimdi yine de dermanı isterim çare isterim. Atam seni çok görmek isterim sizin eskiden nasıl yurdumuzu kurtardığınızı görmek isterim seni tek ben değil bütün millet seviyor canım Atatürk.

ADI: SELAHATTİN YENİKEÇECİ
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

SEVGİLİ ATAM

Bize bu vatanı ve milleti koruyacağımıza inandığın için bıraktığını biliyorum ve vatanımıza sahip çıkacağıma sana söz veriyorum. Askerlik görevimi istekle senin gibi yerine getirecek olduğuma emin olabilirsin. Ülkemizde bazı vicdansızlar ülkemizi yok etmeye çalışıyorlar mesela Ergenekon dan yakanmış olan komutanlar Türkiye sayesinde geçimini sağlıyor ve ülkemize hıyanet etmeye çalışıyorlar. Ülkemiz artık yalan oldu. Atam ülkemiz ne hale geldi. Bunu bir görebilsen Atam o zaman tüm yaptıklarının boşa olduğunu anlardın. Sevgili atam Türkiye deki en büyük gaflet Türk insanının birbirini kandırıp ülkeye yani Türkiye Cumhuriyeti’ne hıyanet etmesidir.

Bize Türkiye cumhuriyetini nasıl kazandığını ve nasıl kurtarıldığını ne zorluklarla karşılaştığını anlatan “söylev” ve “nutuk”u yazdığın için sana tüm kalbimle teşekkür ederim. Atam yattığın yerde rahat uyu bu vatan bize emanet biz Türk halkı olarak emanete hıyanet etmeyiz. Ülkeyi böyle kötü hala getirenler utansın sen elinden geleni yaptın sıra bizde. Atam bize birçok eser bıraktın hepside çok yararlı çok güzel şeyler ve bu eserlerinin en büyüğü Türkiye Cumhuriyeti’dir. Atam senin sevdiğimi söyler ve lafıma burada son veririm. Saygılarımla

ADI: İSMAİL OĞUZHAN TURAN

SEVGİLİ ATATÜRK’ÜM

Eğer sen olmasaydın, biz olmazdık. Özgür Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. Atatürk’üm, bugün yaşıyorsak aydınlık içinde, senin yaptıkların sayesindedir. Sen bizler için yaşadın, bizler için çalıştın.

Keşke ölmeseydin. Şuan yanımızda olsaydın. Bize doğruyu gösterseydin. Seni çok seviyoruz. Seni hiçbir zaman unutmayacağız. Keşke seni resimlerde değil gerçekte görseydim. Ellerinden öpebilseydim. Ancak biliyorum ki seni görmek demek bu değil. Eserlerine sahip çıkarak seni sonsuza dek yaşatacağız.

Atatürk’üm, sonsuzluk uykunda rahat uyu. Senden bize inanmanı, bize güvenmeni istiyorum. Bizler senin yenilikçi ruhunu taşıyan Mustafa Kemal’ler olarak yetişeceğiz. Sana söz veriyorum.

ADI: GÖKSU SARIDOĞAN
OKUL: GAZİ İ.Ö.O.

DEĞERLİ BÜYÜĞÜM ÜLKEMİZİN EŞSİZ LİDERİ,DÜNYANIN ÖRNEK ALDIĞI TEK İSİM;

“Türk çocuklarının ve gençlerinin sesine kulak vermek dertlerine dileklerine derman olabilmek adına ey Türk gençliği!” makamına başkan almaya karar vermişsiniz. Yeni görevinizde başarılarınıza bıraktığımız yerden aynı şekilde devam etmeniz en büyük dileğim.

Atam;19 Mayıs 1919’da bu ülkenin hatta dünyanın kaderini değiştirdiniz. Yeniden ülkemizin tarihini yazdınız. Size ulusum minnettardır. Ancak size yüksek makamınızı bıraktığınızdan beri yeriniz hiç dolmadı.

Her yüz yılda bir sizin gibi insanların dünyaya geleceği söylenirdi. Ben sizi 2081 yılında bekliyordum. Ancak ülkemizin durumunu görünce tekrar yapılacak işler var diyerek göreve talip olmuşsunuz. İnanıyorum ve size sonsuz bir güven duyuyorum.

Üzerimize kurtuluş savaşın da daha ağır yüklerin yükleneceğini ev baştan belirtmek isterim. Hiçbir şey sizin bıraktığınız gibi değil. Zaman içerisinde her şey çok değişti. Anlaşılmaz ve inanılmaz güvensizlikler yurdumuzu sardı.

O zamanlar da düşmanlarımız belli idi. İngiliz almanı Fransız nicesi. Ancak şimdi düşmanlarımızı tanıyamaz olduk. Askeri dağdaki kardeşi anne babayı çocuğu çocukları ise anne babaları öldürür oldu. Sebepleri hep nedensizdi. Hiç kimse bilmiyor. Neyi hangi nedenle niçin yok ettiklerini. Bu yüzden dedim hiçbir şey sizin bıraktığınız gibi değil diye. Ama ben yine d umudumu hiç kaybetmedim. Bir gün yeniden çıkıp geleceğinizi biliyordum. Çünkü siz 75 milyonluk bir ülkede 74 milyonun yüreğinde sevgi ve özlemle beslenerek yaşatıldınız.

Durum vahim ama ümitsiz değil. Çünkü bu gün daha güçlüsünüz.

-Nereden alıyorum bu güçleri. Der seniz ben varım atam biz varız! Düşmanlarımızın elli katı Türk genci çocuğu ve büyüğü var. Siz demiştiniz. “Muhtaç olduğun kudret damarınızdaki asil kanda mevcuttur” diye.

İzin verirseniz size siz yerine “canım ayam!” demek istiyorum dün böyle diyordum. Bugün de demek istiyorum. Ben ve arkadaşlarım emir ve görüşlerinize hazırdır. KOMUTANIM……

ADI: ASYA KABADAYI
OKUL: ÖZEL GONCA İ.Ö.O

SEVGİLİ ATATÜRK

Merhaba Atam. Ben seni çok seven Ecem. Biliyor musun? Bu günlerde seni iyice arar olduk. Televizyonda şehit haberleri duydukça “ah şimdi atam olacaktı” diyoruz. Ama sen üzülme atam. Kahraman askerlerimiz onların üstesinden gelecektir.

Sen çocukların çok severdin. Onlara hep “bugünün çocukları yarının büyükleridir ”derdin Atam. Ama kimi çocuk sokakta yatıyor kalkıyor şiddet görüyor. Ama kimse onlara yardım etmiyor. Üstüne gülüp geçiriyorlar. Neden kimsenin yüreği sızlamıyor anlamıyorum doğrusu.

Atam sen kurtuluş savaşı ‘nı olağan üstü davranışlarla bize kazandırdın. Bize bu topraklarda rahat ve huzurlu yaşayabilelim diye Türk milleti kendi canını feda etti. Ama biz şimdi sizin o kanınızı feda ederek aldığınız toprakları parayla yabancılara satıyoruz. Hani demiş ya Mehmet Akif Ersoy “bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı düşün altında yatan binlerce kefensiz yatanı”. Peki o şehitlerimiz rahat mıdır acaba o yabancılara sattığımız evlerin altında? Rahat mıdır Atam.

Neyse Atam. Biz seni çok seviyoruz. Seni asla unutmayacağız. Senin gönlün rahat olsun. Bizim milletimiz emin ol ki bunların üstesinden gelecektir.

ADI: ECEM YALMAN
OKUL ATATÜRK İ.Ö.O

ATAM

Sen büyük lider ülkemizi kurtarıp bize muylu ve huzurlu bir ülke bıraktın. Bizler bugün bu dünyada yaşıyorsak senin sayende. Çünkü bir çok kişi bizim kardeşliğimizi bozmaya bizleri birbirimize düşürmek istiyorlar. Ama biz el ele tutuşarak onlara karşı savaşmaya onlara karşı direnmeye devam edeceğiz. Bu devletin başına kim geçerse geçsin senin kadar dürüst ve adaletli yönetemeyeceğini herkes biliyor.

Dilerdim ki hala yaşıyor olsaydınız bu ülkenin ne kadar zor şartlarla yönetildiğini görseydiniz. Ne yazık ki bizler bu günleri görmek istemesen de kulaklarımız duymak istemesen de buna mecburuz. Eminim yaşasaydınız gene bizim için savaşır bizi düşünür ve bizler için yaşardınız. Keşke şu anda bizimle olsaydınız da sizin gibi bir Türklüğün onur verici kişiliğini birçok yeni nesil daha yakından görüp tanıma şansları olsaydı. Eminim siz şu anda bunlara bizimle birlikte yaşıyor olsaydınız barışın ve kardeşliğin dolu olduğu bir dünyada yaşıyor olurduk.

Senin gibi bir onur verici kişiliği kaybettiğimiz için önemle çok üzgün olduğunuzu belirtir sizi saygı ve sevgi ile anarız

ADI: SELİN ÖZBAY
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

ATAM

Keşke yaşasaydın. Yaşayıp ta görseydin bu ülkenin halini. Görüp de kendinle Türk milletiyle gurur duysaydın. Bize ne büyük bir armağan verdiğini görüp ne doğru bir iş yaptığını anlasaydın.

Her şeyin iyi yanı olduğu gibi kötü yanı da var. İşte bizim ülkemizin de böyle iyi ve kötü yanları var. İyi yanı hala özgür ve bağımsız yaşıyor olmamız. Ama bir de kötü yanları var ki o daha feci. Ülkemizi parçalamak isteyenler doğu bölgemizde bizi hala saldırıyorlar. Orda ki savaşlarımızda şehitler veriyoruz. Analar üzülüyor “vatan sağ olsun” diyorlar. Ülkelerini savunurken evlatlarımız şehit oldular ”diyorlar. Ama bu halimizi iyi görmüyorum Atam. Ülke olarak hala yerimizde sayıyoruz. Hatta geriliyoruz bile. Atam sen şuan kara toprağın olmasaydın aramızda yaşasaydın eminim ki gelmezdi bunlar başımıza. Sen kurtarırdın bizi düşmen ellerinden bizi parçalamak isteyenlerden.

Atam eğer yaşasaydın senden yanı ulu önderimden tek bir şey isterdim. Bizi Türk vatanını toprağını ülkeni kurtarmanı bizi aydınlık refah bir seviyeye çıkarmanı bizi asla bırakmamanı yine ulu önderimiz atamız olmanı isterdim.

ADI: N.GİZEM AYDIN
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

ULU ÖNDER ATATÜRK

Eğer bu gün yaşasaydın senden dertlerimize çözüm bulmanı isterdim ve eminim ki eğer yaşasaydın dertlerimize çözüm bulurdun.

İlk olarak senden herkesin derdi olan terör işine bir dur demeni isterdim. Terör yüzünden bir sürü askerimiz şehit oluyor. Nerdeyse her ailenin ocağı söndü. Her aile yasta ve ne kötü ki bu durum hala devam etmekte. Hala binlerce askerimiz şehit olmakta. Ama biliyorum ki sen olsaydın sen yaşasaydın bu derdimize çözüm bulurdun. Başka bir derdimizde gelecek kaygısı. Her gencin her okuyan kişinin sorunu olan işsizlik aldı başını gidiyor. O kadar üniversite bitiren kişiler bile işsizlik sıkıntısı çekiyor. Herkes gelecek konusunda kaygılı. Ne olacak geleceğimiz ne olacak yapılacaklar nasıl bu sorunu çözeceğiz diye. Bu yüzden işsizlik sorunu gençlerin büyük bir derdi oldu. Ama biliyorum ki sen olsaydın yine bu derdimize çözüm bulurdun.

Eğer sen yaşasaydın senden bu terör olayına bu işsizlik olayına ve bu tür dertlerimize çözüm bulmanı isterdim.

ADI: F. ÖZLEM AYDIN
OKUL: ATATÜRK İ.Ö.O

ZÜBEYDE ’NİN BEBEĞİNE

Sana herkes kocaman adlarla sesleniyorlar. Mustafa Kemal Atatürk diye geçiyor bütün kitaplarda adın. Ama ben sana Zübeyde’nin bebeği diyeceğim. O zaman sana bir arkadaş gibi yaklaşıyor seni daha çok seviyorum daha yakın buluyorum. Senin o sınıfları süsleyen kocaman resimlerine bakınca dahi senin sarı saçlı mavi gözlü öğrenci çocuk halini merak ediyorum. Zübeyde’nin bebeği olduğun halin hep hayal ediyorum. Ama her halinde seni çok seviyorum.

Annemle bayrama giderken evlerin balkonunda al bayrağımızın içinde senin resminin olduğu bayraklar asılıydı. Anne bak Atatürk “bayrak adam olmuş” dedim. Annemde zaten o milletiyle bayrağıyla bir bütün olmuş bayrak özgürce dalgalansın diye ömrünü cephelerde harcamış biridir. O zaten Bayrak adam’dır diyerek heyecanımı paylaştı

Okulda “Atatürk köşesinde” resimlerinde hep asker resimlerin vardır. Anneme Atatürk asker adam olmuş bütün resimlerinde dedim. Annem o bir karış toprağın gururu ve şerefi için hep liderlik ederek bir millet ayakta tutmuştur. Büyüğünce bunu derslerde hep öğreneceksin diyordu. O zaman anladım ki asker kıyafetinle değil yüreğinle asker adam olmuşsun. Eğer bende erkek çocuk olup asker’e gidebilseydim senin gibi vatanın milletimi bayrağımı koruyarak sana olan borcumu öderdim. Ama bende derslerimi çalışarak senin gibi hep ileriye bilgiye ilime koşarak sana örnek çocuk örnek arkadaş olacağım Zübeyde’nin bebeği zaten öğretmenim hep söyler Atatürk’e örnek bir nesil olmamız gerektiğini. Ama ben daha çok küçüğüm onun gibi yetenekli ileriyi gören akıllı doğmadım ki…. Nasıl örnek olacağım diye sorunca öğretmenim. Atatürk gençliğe hitabe’de yol gösteriyor büyüğünce nutuk da onun bütün yaşadıkları size miras olarak yazıyor. Onları okuyunca anlayacaksınız.“Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil Türk kanında mevcut ”diye size yol gösteriyor dedi.

Zübeyde’nin bebeği ben daha ilkokula gidiyorum. Senin o koca sözlerinin hepsini anlayamıyorum. Ama her sabah Türküm doğruyum çalışkanım yaşan derken gönül den söylüyorum. Andımı bir yemin gibi içiyorum. Bana inan ama korkmuyor da değilim. Televizyonda her gün büyüklerin kavgalarıyla bizi yönetmelerinden korkuyorum. Hırsızlardan çocuk satıcılarından hep karanlık günlerin bize gösterildiğinde korkuyorum.

Gelecek korkusuyla bizim hep sınav hep sınav başka çocukluk yaşamayan çocuklar gibi olmaktan korkuyorum. Bize aş bize iş yerine savaşa koşan o koca adamlardan korkuyorum.

Sen bayrak adamsın ama adam gibi adamsın ne olur bu gece bütün kötülerin rüyalarına bir kere daha gel de özlenen sabahlara uyanalım. Seni seviyorum Zübeyde’nin bebeği…..

ADI: CEMRE BOLAT
OKUL: GAZİ İ.Ö.O

Konuya Bir Cevap Yazın

Akrostiş Şiir
Ders Kitabı Cevapları TIKLA!
  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66284 Konu
  • 118 Cevap
  • Son Üye: aile