admin

Kitap Konulu Kompozisyon, Kitap Kompozisyonu

Bu konu admin tarafından 6 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
admin
admin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 6 ay önce
Konu Sayısı: 12501
Yanıt Sayısı: 0
22 Mayıs 2021, 2:32

Kitap Konulu Kompozisyon, Kitap Kompozisyonu

Lindsey
Kitap konulu kompozisyon, kitap kompozisyonu

Kitap en iyi dosttur.Sıkıldığımızda yanımızdaki tek dostumuz kitaptır. Kitap okurken kendimizi başka bir dünyada buluruz veya maceralarla dolu bir yolculukta. Ben kendimi her ikisinde debuluyorum. de buluyorum İnsanın bir kitabı okuması için o kitabı sevmesi gerekir.Sevmeli ki sonunu yani finali merak etsin.Çünkü kitabı okumak için merak edip sevmesi gerekir.

Kitap kelime dağarcığımızı geliştirir.Yeni kelimeleri ve anlamlarını anlamları ve kullanıldıkları yerleri öğreniriz. Ayrıca kitap kültür zenginliğidir.Mesela ben tarih kitaplarını çok okuyorum ve zevk alıyorum.Çünkü geçmişimi merak ediyorum.
Geçmişte ne olduğunu yaşadığım yerin nasıl alındığını alındığını bu yüzden tarih derslerinde zorlanmıyorum. Kitap okuyan insanla okumayan bir olamaz.Kitap okuyan kişinin yürümesi , davrnışları , tavrı,konuşması her haliyle kültürünü gösterir.
Kitap pek çok şeyi öğretir bize.Ben kitpsız bir yaşam düşünemiyorum.

Kitap okumak ile ilgili bir tartışma vardı. ”çok gezen mi yoksa çok okuyanmı çok bilir? ”Bencede her ikiside… Ben bildiklerimin %45 ‘ini okuyarak %25 ‘ini izleyerek %15 ‘ini
dinleyerek %15’ini gezerek öğrendim. Görüldüğü gibi en çok oran okumağa yani kitaba ait.

Bence bilgilerimizin izleyerek bölümü okumak vardır.Çünkü insanlar özellikle öğrenciler , televizyon izlemeyi kitap okumaya tercih ediyorlar. Belki o insanlar da televizyon izlerken bir şeyler öğreniyordur. Tıpkı haylaz bir öğrencinin sınav kopya hazırlarken bi şeyler öğrenmesi gibi..


Cevap: Kitap konulu kompozisyon, kitap kompozisyon

Ceylan Gözlü
Hayatımızın her alanında olan ve olması gereken kitap bizlere ışık tutmakta bilmediklerimizi öğretmekte ve aynı zamanda fikir ve düşünce hayatımızın şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır.Onunla hayaller edalar ve güzel konuşmasını öğreniriz.

Konuya Bir Cevap Yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA!
  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66285 Konu
  • 73 Cevap
  • Son Üye: aile