admin

Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası Güzel Konuşma Metni

Bu konu admin tarafından 6 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
admin
admin
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 7 ay önce
Konu Sayısı: 12501
Yanıt Sayısı: 0
22 Mayıs 2021, 1:42

Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası Güzel Konuşma Metni

ince sızım
Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası Güzel Konuşma Metni

Sayın Konuklar,

Sağlık, vücudun bedenen, zihnen ve ruhen hastalıksız olduğu bir durumdur. Zaman ile birlikte dünyadaki en değerli hazinedir. Sağlıklı olmak kadar güzel bir şey var mıdır? İnsanlar sağlıklı olmak için birçok şey yaparlar. Bunların başında iyi beslenme gelir. Yiyecek ve içeceklerin temiz olmasına dikkat ederler. Abur cubur şeyler yemezler. Suların mikropsuz olmasına özen gösterirler. Gerekli ışıları zamanında yaptırırlar. Doktorun sözünden dışarı çıkmazlar. İyi ve yeterli uyumaya çalışırlar. Uykusuz kalmazlar. İçkiyi ağızlarına koymazlar.

Sağlık konusu, sadece bireysel bir konu değildir. Toplumu ilgilendiren bir sorundur. Yurdumuzda, 2 Mayıs 1920’ de “Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı” kuruldu. Günümüzde Sağlık Bakanlığı adını alan kurum, Dünya Sağlık Örgütü’nün görevlerinin yurdumuzda uygulayıcısıdır.

Sağlık Bakanlığı; sağlık koşullarını iyileştirmek, sağlığa zarar veren kişisel ve toplumsal sorunları ortadan kaldırmak için çalışmaktadır. Bu amaçla hemşire, ebe ve diğer sağlık elemanları yetiştirmektedir. Hastane, dispanser, sağlık merkezi ve sağlık ocakları açmaktadır.


Cevap: Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Sağlık Ve Sosyal Güvenlik Haftası Güzel Konuşma Metni

Ahiret Yolcusu
Birleşmiş Milletler Örgütü 22 Temmuz 1946’ da Dünya Sağlık Örgütü’ nü kurdu. Bu örgüt, 7 Nisan 1948’ de çalışmaya başladı. İşte bu Nisan ayının 7. günü Dünya Sağlık Günü olarak ilan edildi. Türkiye 9 Haziran 1947’ de Dünya Sağlık Örgütü’ ne katıldı. Dünya (ozelbilgiler.com) Sağlık Örgütü, ülkelerin sağlık sorunlarını çözmek amacıyla az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hastaneler kurmakta veya kurulmasına yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı olma şartlarına uyan kişilerin meydana getirdiği topluluk da sağlıklı olur. Hasta olan insanlarımızın iyileşmesi için devlet, kentlerimizde hastaneler açmıştır. Bunun yanında özel sağlık kuruluşları da hizmet vermektedir. Sağlık haftasında genel sağlık taraması yapılır. Konferanslar verilir. Sağlık konulu kitap ve dergilerinden oluşan sergiler açılır. Yurt insanlarına TV ve radyolardan seslenilerek sağlıklı olmanın yolları öğretir.

Saygılarımla…

Konuya Bir Cevap Yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA!
  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66285 Konu
  • 96 Cevap
  • Son Üye: aile