memoli

Karın germe ameliyatı, Karın germe Estetiği, , Estetik, estetik ameliyatlar, Estetik Cerrahi, Güzellik, GÜZELLİK & BAKIM, Karın germe ameliyat sonrası, Karın Germe Ameliyat So

Bu konu memoli tarafından 4 ay önce açıldı ve Henüz Cevap Yok.
memoli
memoli
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 4 ay önce
Konu Sayısı: 10877
Yanıt Sayısı: 0
21 Mayıs 2021, 9:26

Karın germe ameliyatı, Karın germe Estetiği, , Estetik, estetik ameliyatlar, Estetik Cerrahi, Güzellik, GÜZELLİK & BAKIM, Karın germe ameliyat sonrası, Karın Germe Ameliyat So

Hayat…
Karın germe ameliyatı, Karın germe Estetiği, , Estetik, estetik ameliyatlar, Estetik Cerrahi, Güzellik, GÜZELLİK & BAKIM, Karın germe ameliyat sonrası, Karın Germe Ameliyat Sonrası Neler Yapılır,

Karın germe ameliyatı Karın germe Estetiği

Karın germe ameliyatı
Doğum sonrası veya kilo alıp verme sonucu, karin kaslarının anatomik olarak gevşemesi karin bölgesinde sarkmalara ve dolayısıyla estetik olmayan bir görünüme neden olur. Bu görünüm, hastanın kendi bedeni hakkında olumsuz düşünmesine neden olur ve hasta bu bölgeyi sürekli başkalarından saklama ihtiyacı duyar.

Abdominoplasti (karin germe ameliyatı), karin bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karin duvarı kaslarının eski gerginliğine ulaşmasını sağlayan bir ameliyattır. Abdominoplasti uygulamasının hemen ardından karin bölgesinin görünümünde çarpıcı bir düzelme görülür. Karin germe ameliyatı özellikle liposuction ile beraber yapıldıysa, bel bölgesinde ve bel geçisinde de daha estetik ve derli toplu bir görüntü elde edilir.
AMELİYAT TEKNİĞİNDE EN SON GELİŞMELER:
Yıllarca bu ameliyat karın bölgesinin ortasını düzeltmek amacıyla uygulandı. Sadece sarkık ve çatlak deriler çıkarıldı ve yapılan iz en azda tutulmaya çalışılarak bel ve kasık bölgesi önemsenmedi. Oysaki sadece karın ortasındaki bariz çatlaklar ve sarkma tedavi edilir ama daha az göze batan kasık ve bel tedavi edilmezse elde edilecek sonuçta tatmin edici olmaz. Son yıllarda yapılan en büyük yenilik bütün karın, bel ve kasıklara beraber değerlendiren ve hepsinde ortak olan problemi aynı anda düzelten tekniklerin ortaya çıkması oldu.
Artık bu teknikler ile bel ve kasık bölgelerini de toparlamak ve hamilelik öncesinden bile daha iyi bir görüntü elde edebilmek mümkün. Birçok hasta bu ameliyattan sonra hamile kalmadan önceki hallerinden de düzgün bir karın ve bele sahip olabiliyorlar.
Karın Germe Ameliyat Sonrası Neler Yapılır?
İlk birkaç gün karın bölgesinde şişlik ve ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı olabilir. Drenler ortalama 1-3 gün, dikişler 1-3 hafta sonra alınır. Ortalama 1-3 gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir.
Tamamen yok olmamasına rağmen iz bu bikini altına dahi kolayca saklanabilir. Kısmi veya tam abdominoplasti işlemleri karın kaslarında zayıflık veya seri sarkıklığı olan hastalar için mükemmel sonuç yaratır. Hastaların çoğunda,düzenli egzersiz ve diyetle mükemmel sonuç yıllarca korunabilir.
Alternatif Tedaviler Nelerdir?
Vakum eşliğinde yağ alınması eğer iyi kalitede gergin bir cilt ve sınırlı yağ birikimi varsa ve karın duvarı sağlamsa, normal ağırlıktaki kişilerde alternatif olarak düşünülebilir. Total vücut yağının azalmasında diyet ve egzersiz programları da etkili olabilir, ancak deri sarkıklığına etkili olmaz. Riskler ve muhtemel komplikasyonlar diye adlandırılan, ameliyat sonrası beklenmeyen ancak olası olaylar alternatif tedavilerde de ameliyatın risklerini taşır. Abdominoplastinin Riskleri Nelerdir?
Her yıl yüzlerce abdominoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Vücut kontürü düzeltme konusunda da uzmanlaşmış bir plastik cerrah tarafından bu ameliyat yapıldığı takdirde sonuç genellikle tatmin edicidir. Her cerrahi işlemin belli miktarda riski mevcuttur ve önemli olan sizin abdominoplasti ile ilgili olanları anlamanızdır. Kişinin cerrahi işlemi kabul etmesinde ameliyatın risk ve faydalarının karşılaştırılması esastır

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 14 Kayıtlı Üye
  • 66285 Konu
  • 44 Cevap
  • Son Üye: aile