Hoşgeldiniz.

Diş Bakımı ve Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında Bilgi Eğer çok fazla siyah çay ya da sigara içiyorsanız, bunu azaltın. Dişlerinizde leke yapabilecek yiyecekler yediğinizde ya
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Diş Bakımı ve Diş Beyazlatma Yöntemleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Diş Bakımı ve Diş Beyazlatma Yöntemleri Hakkında Bilgi

  Eğer çok fazla siyah çay ya da sigara içiyorsanız, bunu azaltın. Dişlerinizde leke yapabilecek yiyecekler yediğinizde ya da içtiğinizde hemen dişlerinizi fırçalayın ya da iyi bir beyazlatma maddesi kullanın. 3 ayda bir diş fırçanızı değiştirin, 6 ayda bir dişçi kontrolüne gidin.

  -dis-sagligi.jpg

  Nefesinizi tazelemek ve diliniz üzerindeki plağı kaldırmak için dilinizi her sabah dil temizleyiciyle temizleyin. Doğal dişfırçası olarak bilinen elmanın yanı sıra çiğ havuç, patlamış mısır ve kereviz yiyebilirsiniz.
  Sabahları elma sirkesiyle gargara yapın ve sonra dişlerinizi fırçalayın. Sirke, lekelerin yok olmasına, dişlerinizin beyazlamasına ve ağzınızdaki, dişetlerinizdeki mikropların ölmesine yardım eder. Haftada bir kez karbonatla fırçalayın.
  Diş ipi kullanın. En az günde 2 kez beyazlatıcı etkili bir macun ile dişlerinizi fırçalayın. Kahve, çay, sigara gibi zararlı maddelerden uzak durun. Dişleri sarartır. Çileğin de diş beyazlatmada katkısı vardır.

  Hergün fırçanın üzerine ezilmiş bir çilek sürüp fırçalarsanız birkaç gün sonunda etkisini göreceksiniz. 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Eskiden diş fırçasının değiştirilme zamanlarını yılda 1 diye belirtiyorlardı. Zamanla bu 6 ayda bire geldi ancak şu anda 3 ayda bir diş fırçasının değiştirilmesi ŞİDDETLE önerilmekte. Bu şekilde diş bakımı en doğru şekilde sağlanmaktaymış.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez