Hoşgeldiniz.

AŞIKLAR YOLUNUN YOLCULARI ROMANININ ÖZETİ (KİTABININ ÖZETİ, ROMAN ÖZETİ) Yazarı: Halit Fahri Ozansoy Tuğrul, eğitim için gittiği İtalya’dan yeni dönmüştür. Ailesinin çok gürültücü olmasından şikayetçidir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Aşıklar Yolunun Yolcuları Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)

  Sponsorlu Bağlantılar
  AŞIKLAR YOLUNUN YOLCULARI ROMANININ ÖZETİ (KİTABININ ÖZETİ, ROMAN ÖZETİ)

  Yazarı: Halit Fahri Ozansoy

  Tuğrul, eğitim için gittiği İtalya’dan yeni dönmüştür. Ailesinin çok gürültücü olmasından şikayetçidir. Aile; anne, babası Sadullah, kız kardeşi Necla, abisi Daver, eniştesi Fuat, ablası Münevver, halası Şadan ve ablasının çocukları Ülkü,Erdinç’ten oluşmaktadır.

  Tuğrul kuşlara,kargalara, böceklere, kısacası doğa hayrandır s(9). Ailesi ile birlikte Büyükada’da aşıklar Yolu’na yakın bir köşkte yaşar. Tuğrul yalnız olarak çamlıkta seven birisidir. Bir gün yine çamlıkta dolaşırken yolda fenalaşan Namık Beye yardım eder. Onu, Muammer denilen bir gençle evine kadar götürür.

  Tuğrul böylece Namık Bey’in hanımı Naciye,kızı Süheyla ile tanışır. Süheyla’nın babasının durumuna ağlayarak koşması Tuğrul’u çok etkiler. Tuğrul o ana kadar kadınlara karşı ilgisizdir, ancak bundan sonra garip haller oluşur. Halası Şadan ise o aile önceden tanışmıştı. Kız kardeşi Necla ise Süheyla ile arkadaşlık kurmuştur. Tuğrul, Süheyla’yı ikinci kez Necla ile görür. O zaman ise çok hareketlidir. Bu tezat durum karşısında şaşkına döner.

  Gülşen, Tuğrul’un dadısıdır. Hafız Süleyman ise Gülşen’in oğludur. Onlarda bu köşkte yaşarlar.

  Tuğrul’un ailesi yeni komşuları olan Namık Bey’in ailesini evlerine davet eder. Tuğrul bu davet esnasında eniştesi Fuat ile Naciye Hanım arasındaki manalı bir yakınlığı fark eder. Süheyla’nın da katıldığı bu davette Tuğrul Süheyla’ya aşık olduğunu hisseder.


 2. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Merhaba,
  bu kitabı nasıl satın alabilirim? [email][email protected][/email]


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez