Hoşgeldiniz.

Melis Birkan Biyografi Kimdir 30 Kasım 1981 doğumlu Melis Birkan, ülkemizde ki şöhretini Çağan Irmak’ın yönettiği “Issız Adam” filmi ile sağladı. Ancak bu filmde oynamadan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Melis Birkan Biyografi Kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Melis Birkan Biyografi Kimdir


  30 Kasım 1981 doğumlu Melis Birkan, ülkemizde ki şöhretini Çağan Irmak’ın yönettiği “Issız Adam” filmi ile sağladı. Ancak bu filmde oynamadan önce bir çok oynadığı film ve Televizyon dizisi vardı.

  Bale eğitimi alan Melis Birkan, bir süre sonra Modern Dans ile ilgilenmeye başladı. Bu vasfı ona Şener Şen‘in “Mucizeler Komedisi” isimli müzikalinde yer almasını sağladı. 2005 yılında televizyonda “Tarz-ı Hayat” isimli bir program hazırlayan Melis Birkan, Aynı yıl Okan Yalabık’ın başrolünü oynadığı “Çapkın” isimli dizide oyunculuğa adım attı. İlk sinema filmini Kıvanç Tatlıtuğ ile gerçekleşiren Birkan, “Amerikalılar Karadenizde 2“ filmi ile bir Karadeniz köylü kızını canlandırdı.

  Aynı yıl içinde Serdar Akar‘ın çektiği “Barda” filminde şiddete maruz kalan gençlerden birini başarılı bir şekilde canlandırdı. Star Tv‘de yayınlanan “Köprü“ dizisinde de oynayan Melis Birkan, bu dönemde gazete de vermiş olduğu demeçlerden birinde “Cağan Irmak ile çalışmak istiyorum” der ve bir nevi kaderi değişir. Çağan Irmak bu röportajı fark eder ve 2008 yılında çevrilen “Ulak” filminde rol verir. Yine aynı yıl içinde çevrilen filmi “Issız Adam” ‘da kendisine başrol veren yönetmen, filmin çok ilgi çekmesi ile Melis Birkan‘a şöhret kapılarını açmış oldu. Başarılı bir sinema yılı geçiren oyuncu malesef o yıl televizyonda umduğunu bulamaz. “Ayışığı” isimli televizyon dizisi yeterli reytingi almadığı için yayından kaldırılı ama bu onun oyunculuk yapmasına engel olmaz. 2009 yılı içinde bir kaç sinema projesi ile döncek olan Melis Birkan, 2009 sezonun en iddailaı dizilerinden biri ile ekrana gelmeye hazırlanıyor. “Hatırla Sevgili” dizisinin devamı niteliğinde olan “Bu Kalp Seni Unutur Mu?” dizisinde rol alacak olan Birkan, başarılı bir sezon geçireceğe benziyor.

  Sinema
  -2000 Bu Kalp Seni Unutur Mu? – Cemile
  - 2008 Issız Adam
  - 2008 Ulak
  - 2007 Barda
  - 2007 Amerikalılar Karadenizde 2

  TV Yapımları

  - 2008 Ayışığı
  - 2006-2008 Köprü
  - 2005-2006 Çapkın
  - 2005 Tarz-ı Hayat Programı

  Tiyatro
  - 2004-2005 Mucizeler Komedisi 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Melis Birkan oyuncu olan ve yetenekli olan Melis hemen fark edilerek oyunculuk hayatına başlamış ve güzelliği ve yeteneğini bir arada kullanarak kendine iyi bir kariyer yakalamıştır.Bir çok sinema filiminde baş rol oynamış ve en iyi kadın oyuncu ödülünü de almıştır.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Bu Sitede Ticari Faaliyet Yürütülmez